HISTORY


1923 yılında, Merhum Sadık Savranoğlu tarafından İzmir Tire’de kurulan Savranoğlu Deri, 1941 yılından itibaren faaliyetlerini İzmir Yeşildere’deki adresinde sürdürdü. 

Bayrağı babasından devralan Mehmet Sina Savranoğlu, 1966 yılında, İstanbul’da gerçekleştirdiği ortaklık ile firmanın genişlemesi anlamında önemli bir adım attı. Son olarak, 1992 yılında İzmir Menemen’deki modern fabrikasına taşınarak yoluna tek başına devam eden Savranoğlu Deri bugün, Türkiye’nin en önde gelen deri üreticisi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.  

Savranoğlu Deri, bir asra yaklaşan gelişim hikâyesi ve 3 kuşak boyunca, geçmişten günümüze uzanan bilgi birikimiyle, günümüzde ülkesini yurtdışında temsil eden en güçlü ve en tanınmış firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

 MORE

QALITY POLICY

Gerek AR-GE çalışmaları gerek katıldığı fuarlar ile uluslararası düzeyde gelişmeleri takip ederek, değişen pazar koşullarında, sürekli olarak kendini yenileyen Savranoğlu Deri, günümüz koşullarında kendi sektörüne yön verebilen, güçlü ve köklü bir firmadır.
Ham deri işleme sürecindeki tecrübesinin yanı sıra başarılı tasarımcılarla birlikte çalışarak kendi moda çizgisini yaratan yenilikçi bir anlayış da firma kültürünün bir parçasıdır. Üretimde, dünyada bu alanın öncüsü olmuş firmalardan ithal ettiği, REACH belgesine sahip, zehirli madde içermeyen kimyasalları kullanmakta ve her tür teknolojik gelişmeyi ürünlerine yansıtarak kalite, renk ve modasıyla müşterilerinin beğenisini kazanmaktadır.
Üretim hattında kullanılan ileri teknoloji makineleri, sürekli iyileştirilen laboratuvar koşulları, kendi bünyesinde var olan arıtma tesisi, deneyimli yönetim kadrosu ve nitelikli işçi kapasitesiyle kendi kalite standartlarını oluşturmuş, uluslararası standartlarda ürünleri yüksek miktarlarda ve hızlı bir şekilde üretebilecek donanımıyla yerli ve yabancı müşterilerinin öncelikli tercihi olmuştur.

 MORE

ENVIRONMENT POLICY

İzmir Menemen’deki fabrikası bünyesinde, kendine ait modern bir arıtma tesisine sahip olan Savranoğlu Deri, üretimde alınması gereken çevresel önlemlerin bilincinde olan ve çevreyi insanlığın sahip olduğu yegane hazine olarak görerek, onu korumak adına gereken tüm çabayı ve özeni her tür imkanı sağlayarak gösteren bir firmadır.
Uzman ekiplerin denetiminde yürütülen deri işleme süreci, sürekli testler yapılarak ve dünyaca ünlü markaların kaliteli kimyasalları kullanılarak çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla gerçekleştirilmektedir. Kullanılan kimyasallar REACH sertifikalıdır.
Üretim süreci boyunca, doğal kaynakları korumak, atık miktarlarını en aza indirgemek, toprak, hava ve su kirliliğini önlemek için gerekli tüm önlemleri almaya özen göstermekte, arıtma sistemlerinin her durumda ve koşulda en verimli şekilde kullanılması adına gerekli sistemsel iyileştirme çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştirmektedir.

 MORE

HUMAN RESOURCES

İş geliştirme ve insan kaynaklarına önem veren Savranoğlu Deri,
üretim sahasından, pazarlamaya, kalite yönetiminden, tasarıma
alanında uzman personel istihdam etmektedir.
İş başvurularınız için bize özgeçmişinizi iletmenizi rica ederiz:

ik@savranoğlu.com 

 MORE

Sole Leather

Leather For Insole

Çantalık

Kemerlik

Koşumluk

Dekorasyon

Sandaletlik

Kaplamalık

Ayakkabılık

Çantalık

Kemerlik

Ayakkabılık (Klasik)

Ayakkabılık Casual

Ayakkabılık (Askeri)

Ayakkabılık (İş Güvenliği)

Ayakkabılık (Outdoor)

Ayakkabılık (Çocuk)

Çantalık

Technical